• icon0(384) 311 20 02
  • iconinfo@acigol.bel.tr
  • icon YUKARI MAH. BELEDİYE CAD. NO:55 ACIGÖL/NEVŞEHİR

BELEDİYEMİZDEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM

BELEDİYEMİZDEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM

BELEDİYEMİZDEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM

https://www.acigol.bel.tr/tr/blog/belediyemizden-deprem-bolgesine-yardim_4218

Ülkemizde yaşanan en büyük yıkımlara sahip depremin ardından bölgeye teknik personeller, iş makinaları ve yardım tırları gönderen Acıgöl Belediyemiz ve Yazıhüyük Belediyesi depremzedelerin yaşadığı barınma sorununu çadır kent kurarak çözüme kavuşturdu.

Bu kapsamda deprem bölgesine giden Acıgöl Belediye Başkanımız Ercan Ertaş ve Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, depremin en çok yıkıma neden olduğu Hatay'da çadır kent kurmak için kolları sıvadı. Her birimizin şahsi meselesi olan, medeniyetlere beşiklik yapmış, hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimiz, “Her dem yeniden doğarız, bizden kim usanası” şuuruyla bakanların memleketi Hatay'ımızdayız.

500 Kişilik Çadır Kent Kurulumunu WC, Duş Konteynırlarını ve ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesine getirdik. Depremzedelerimizi dinledik, geleceğimizin ikbali çocuklarımız, gençlerimizle sohbet ettik. Kadınlarımız Çadır Kentimizde depremzedelerimizin ihtiyaçlarını karşıladılar. Zor günleri kısa zamanda aşacağız inşallah.

Acıgöl Belediye Başkanımız Sn. Ercan ERTAŞ'a, belediye personellerimize,hayırsever Halkımıza, Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz ÇAVDAR ve personellerine teşekkür ederiz. Allah bir daha bu acı günleri yaşatmasın inşallah.